350. Stefanowicz Włodzimierz s. Jana, ur. 1916 r. we wsi Bierniki (gm. Sidra) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Biernikach, żonaty, zamordowany 5 V 1946 r. w Biernikach przez bojówkę o nieznanej przynależności organizacyjnej.
351. Stepaniuk Aleksy s. Daniela i Matrony z domu Nowik, ur. 14 III 1889 r. w rodzinie chłopskiej, na gospodarstwie rolny w Boćkach, żonaty, bezpartyjny, zamordowany 8 V 1945 r. przez członków szwadronu porucznika Zygmunta Błażejewicza ps. „Zygmunt” z V Brygady Wileńskiej AK.
352. Supruniuk Włodzimierz, ur. ok. 1926 r. we wsi Ryboły (gm. Zabłudów) w rodzinie chłopskiej, członek Związku Walki Młodych, zamordowany 17 III 1946 r. w Zabłudowie w czasie napadu bojówki o nieustalonej przynależności organizacyjnej na przedstawicieli radzieckiej komisji ewakuującej Białorusinów do BSRR, pochowany na prawosławnym cmentarzu w Rybołach.
353. Supruniuk Aleksander s. Tomasza i Marianny, ur. 1906 r. we wsi Pełch (gm. Ciechanowiec) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, żonaty, na gospodarstwie rolnym w Pełchu, bezpartyjny, uprowadzony 20 III 1945 r. z Pełchu przez członków kilkuosobowej grupy o nieustalonej przynależności organizacyjnej i zamordowany, ciała nie odnaleziono.
354. Supruniuk Tomasz s. Aleksandra, ur. ok. 1885 r. we wsi Pełch (gm. Ciechanowiec) w rodzinie chłopskiej, żonaty, na gospodarstwie rolnym w Pełchu, uprowadzony 20 III 1945 r. z Pełchu przez członków kilkuosobowej grupy o nieustalonej przynależności organizacyjnej i zamordowany, ciała nie odnaleziono.
355. Syczewski Aleksy s. Atanazego i Marii z Babulewiczów, ur. 1913 r. we wsi Sypnie (gm. Grodzisk) w rodzinie chłopskiej, na gospodarstwie rolnym w Sypniach, żonaty, uprowadzony 29 I 1945 r. z Sypni przez członków oddziału o nieustalonej przynależności organizacyjnej i zamordowany, ciała nie odnaleziono.
356. Syczewski Władysław s Michała i Marii, ur. 1924 r. we wsi Sypnie (gm. Grodzisk) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Sypniach, kawaler, bezpartyjny, uprowadzony 29 I 1945 r. z Sypni przez członków oddziału o nieustalonej przynależności organizacyjnej i zamordowany, ciała nie odnaleziono.
357. Szadejko Mikołaj s. Stefana i Tatiany, ur. 1926 r. we wsi Krzywa (gm. Orla) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Krzywej, kawaler, bezpartyjny, uprowadzony 28 I 1946 r. ze wsi Łozice (gm. Hajnówka) przez członków oddziału Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego pod dowództwem Romualda Rajsa ps. „Bury” i zamordowany 31 I 1946 r. koło wsi Puchały (gm. Brańsk), pochowany na cmentarzu wojskowym w Bielsku Podlaskim.
358. Szczerbacz Bazyli s. Józefa i Marii, ur. 1918 r. we wsi Chilmony (gm. Nowy Dwór) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Chilmonach , żonaty, bezpartyjny, zamordowany 16 XII 1945 r. w Chilmonach przez członków ok. 40-osobowego oddziału o nieustalonej przynależności organizacyjnej.
359. Szczerbacz Józef s. Józefa i Anny, ur. 1878 r. we wsi Chilmony (gm. Nowy Dwór) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Chilmonach, wdowiec, bezpartyjny, zamordowany 16 XII 1945 r. w Chilmonach przez członków ok. 40-osobowego oddziału o nieustalonej przynależności organizacyjnej.
360. Szczerbacz Maria c. Borysa i Olgi, ur. 1943 r. we wsi Chilmony (gm. Nowy Dwór) w rodzinie chłopskiej, przy rodzicach w Chilmonach, zamordowana 16 XII 1945 r. w Chilmonach przez członków ok. 40-osobowego oddziału o nieustalonej przynależności organizacyjnej.
361. Szeszko Antoni s. Teodora, ur. 1886 r. we wsi Szpaki (gm. Wyszki) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Szpakach, żonaty, bezpartyjny, postrzelony 2 II 1946 r. w czasie napadu na Szpaki żołnierzy z plutonu Jana Boguszewskiego ps. „Bitny” z oddziału PAS NZW dowodzonego przez Romualda Rajsa ps. „Bury”, zmarł w szpitalu w Bielsku Podlaskim, pochowany na cmentarzu prawosławnym w Bielsku Podlaskim.
362. Szeszko Dionizy s. Teodora i Anastazji, ur. 1895 r. we wsi Szpaki (gm. Wyszki) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Szpakach, żonaty, bezpartyjny, zamordowany 2 II 1946 r. w czasie napadu na Szpaki żołnierzy z plutonu Jana Boguszewskiego ps. „Bitny” z oddziału PAS NZW dowodzonego przez Romualda Rajsa ps. „Bury”, pochowany na cmentarzu prawosławnym we wsi Malesze (gm. Wyszki).
363. Szeszko Jan s. Onufrego, ur. 1902 r. we wsi Szpaki (gm. Wyszki) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Szpakach, żonaty, bezpartyjny, zamordowany 2 II 1946 r. w czasie napadu na Szpaki żołnierzy z plutonu Jana Boguszewskiego ps. „Bitny” z oddziału PAS NZW dowodzonego przez Romualda Rajsa ps. „Bury”, pochowany na cmentarzu prawosławnym w Maleszach.
364. Szeszko Jan s. Prokopa, ur. 1923 r. we wsi Szpaki (gm. Wyszki) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym rodziców w Szpakach, kawaler, zamordowany 2 II 1946 r. w czasie napadu na Szpaki żołnierzy z plutonu Jana Boguszewskiego ps. „Bitny” z oddziału PAS NZW dowodzonego przez Romualda Rajsa ps. „Bury”, pochowany na cmentarzu prawosławnym w Maleszach.
365. Szewczeniuk Włodzimierz s. Jakuba, ur. 1900 r. we wsi Świrydy (gm. Brańsk) w rodzinie chłopskiej, wykształcenie podstawowe, na gospodarstwie rolnym w Świrydach, żonaty, bezpartyjny, zamordowany 29 I 1946 r. przez żołnierzy oddziału PAS NZW dowodzonego przez Romualda Rajsa ps. „Bury”, pochowany na cmentarzu prawosławnym w Brańsku.
366. Szotko Wasil, ur. 15 VI 1891 r. w rodzinie chłopskiej, na gospodarstwie rolnym we wsi Zawyki Ferma (gm. Suraż), zamordowany 2 II 1946 r. przez żołnierzy z oddziału PAS NZW dowodzonego przez Romualda Rajsa ps. „Bury”.